Rozhovor s Ing. Miroslavem Štěpánem, emeritním generálním ředitelem HZS ČR a náměstkem ministra vnitra

17/10/2017 Rozhovor s Ing. Miroslavem Štěpánem, emeritním generálním ředitelem HZS ČR a  náměstkem ministra vnitra

Vzpomenete si, pane generále, na nějaká jednání či setkání s panem Milošem Zemanem?

Samozřejmě, to se nezapomíná. Byla jich řada. Často např. vzpomínám, že když jsem někdy zastupoval ministra na jednání vlády, tak si nikdy neodpustil uvítání: „Pane náměstku, co vy s tím vaším jménem tady děláte? No dobře, když už jste tady, tak zůstaňte." A všichni jsme se tomu zasmáli a hned byla nálada v místnosti lepší.

 

Ale jaký jste měl pocit z jeho jednání?

Tak nejvíce pracovních setkání s ním jsem zažil na jednáních Bezpečnostní rady státu. A musím konstatovat, že byl vždy perfektně připraven, že dokázal velmi přesně vyhmátnout a především pojmenovat problém. Často lépe než sám předkladatel. A především měl odvahu nazývat problémy pravým jménem. Ona se pak lépe přijímala i odpovídající opatření. Mám pocit, že právě toto se nám v poslední době z veřejného života vytrácí. Některé problémy prostě nechceme vidět a tím pádem si je připouštět.


Pan prezident je také zakladatelem Strany Práv Občanů (dříve Zemanovci). Co mají společného se superlídrem Zemanovců panem F. R. Čechem??

Myslím, že schopnost vidět problémy i z pohledu doby budoucí, umět je pojmenovat a navrhovat i třeba nestandartní opatření, tak to je co mu zůstalo do současnosti. A to je to, co mnozí jiní politici neumí nebo nechtějí anebo nemají odvahu říci. A jak říká jedna moudrost, i kyselá jablka se nechají zkonzumovat. Tedy vážím si všech, kteří dokážou říkat i nepříjemné věci. Ono to nakonec vždy vede k lepšímu vyčištění ovzduší a nalezení uspokojivých řešení pro všechny strany. 

 

 

Proč SPO?

 

  1. Chceme přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů
     
  2. Chceme přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku, a aby byl zabaven majetek získaný nelegálním způsobem
     
  3. Chceme přijetí zákona o obecném referendu, kde by předmětem všelidového hlasování byly zásadní otázky domácí i zahraniční politiky
Poslední novinky